5120 STEVENDALE RD

PENSACOLA, Florida 32526 · Escambia County · Parcel 381S314400000034

$170 049
Assessed Value
$231 072
Market Value
Annual Tax
$140 049
Taxable Value
Ownership
OwnerSCHILLER NANCY BROWN RENEE
Mailing Address5120 STEVENDALE RD PENSACOLA FL 32526
Property Details
Year Built1969
Living Area2 576 sq ft
Lot Size13 277 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$30 000
Just (Market) Value$231 072
Assessed Value$170 049
Exemptions-$50 722
Taxable Value$140 049
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de septiembre de 2025 $100 11
1 de julio de 2025 $100 11