511 S E ST

PENSACOLA, Florida 32502 · Escambia County · Parcel 000S009080025150

$45 904
Assessed Value
$170 910
Market Value
Annual Tax
$20 904
Taxable Value
Ownership
OwnerSUCHY JAMES E SUCHY PATRICIA M
Mailing Address511 SOUTH E ST PENSACOLA FL 32502
Property Details
Year Built1946
Living Area1 114 sq ft
Lot Size8 999 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$72 000
Just (Market) Value$170 910
Assessed Value$45 904
Exemptions-$25 000
Taxable Value$20 904