508 E JACKSON ST

PENSACOLA, Florida 32501 · Escambia County · Parcel 000S009020003010

$49 245
Assessed Value
$203 570
Market Value
Annual Tax
$24 245
Taxable Value
Ownership
OwnerGADOLIN BRADLEY T
Mailing Address508 E JACKSON ST PENSACOLA FL 32501
Property Details
Year Built1918
Living Area883 sq ft
Lot Size7 200 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$136 800
Just (Market) Value$203 570
Assessed Value$49 245
Exemptions-$25 000
Taxable Value$24 245