501 MAPLELEAF CIR

PENSACOLA, Florida 32514 · Escambia County · Parcel 071S303410001001

$29 291
Assessed Value
$31 667
Market Value
Annual Tax
$4 291
Taxable Value
Ownership
OwnerCOCHRAN TOMMY H
Mailing Address501 MAPLELEAF CIR PENSACOLA FL 32514
Property Details
Year Built1990
Living Area971 sq ft
Lot Size6 939 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$15 000
Just (Market) Value$31 667
Assessed Value$29 291
Exemptions-$25 000
Taxable Value$4 291