5 FOREST PARK DR

PENSACOLA, Florida 32506 · Escambia County · Parcel 562S301264030005

$49 267
Assessed Value
$102 340
Market Value
Annual Tax
$24 267
Taxable Value
Ownership
OwnerOTT CRAIG J & NANCY
Mailing Address5 FOREST PARK DR PENSACOLA FL 32506
Property Details
Year Built1956
Living Area1 299 sq ft
Lot Size7 000 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$15 000
Just (Market) Value$102 340
Assessed Value$49 267
Exemptions-$25 000
Taxable Value$24 267