4805 ELSA AVE

PENSACOLA, Florida 32506 · Escambia County · Parcel 342S300200001025

$172 276
Assessed Value
$172 276
Market Value
Annual Tax
$147 276
Taxable Value
Ownership
OwnerSTRAUGHN BRIA
Mailing Address4805 ELSA AVE PENSACOLA FL 32506
Property Details
Year Built2024
Living Area1 076 sq ft
Lot Size7 841 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$11 860
Building Value$160 416
Just (Market) Value$172 276
Assessed Value$172 276
Exemptions-$50 722
Taxable Value$147 276
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de agosto de 2024 $235 000 17