4716 NORTHPOINTE CT

PENSACOLA, Florida 32514 · Escambia County · Parcel 091S291500047014

$191 497
Assessed Value
$199 701
Market Value
Annual Tax
$161 497
Taxable Value
Ownership
OwnerFLIPPO AMBER LYNN
Mailing Address4716 NORTHPOINTE CT PENSACOLA FL 32514
Property Details
Year Built1989
Living Area1 737 sq ft
Lot Size5 301 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$30 000
Just (Market) Value$199 701
Assessed Value$191 497
Exemptions-$50 722
Taxable Value$161 497