4612 W JACKSON

PENSACOLA, Florida 32506 · Escambia County · Parcel 342S300201009010

$74 014
Assessed Value
$116 415
Market Value
Annual Tax
$49 014
Taxable Value
Ownership
OwnerGIBSON KATHLEEN ANN GIBSON SHA
Mailing Address4612 W JACKSON ST PENSACOLA FL 32506
Property Details
Year Built2005
Living Area2 200 sq ft
Lot Size24 394 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$19 555
Just (Market) Value$116 415
Assessed Value$74 014
Exemptions-$25 000
Taxable Value$49 014