4305 BISHOP ST

PENSACOLA, Florida 32503 · Escambia County · Parcel 491S309101000021

$69 558
Assessed Value
$166 741
Market Value
Annual Tax
$39 558
Taxable Value
Ownership
OwnerMAYO JOSEPHINE JEAN LIFE EST N
Mailing Address4305 BISHOP ST PENSACOLA FL 32503
Property Details
Year Built1970
Living Area1 402 sq ft
Lot Size12 480 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$30 000
Just (Market) Value$166 741
Assessed Value$69 558
Exemptions-$44 558
Taxable Value$39 558
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de septiembre de 2024 $100 11