414 S A ST

PENSACOLA, Florida 32502 · Escambia County · Parcel 000S009070014047

$29 996
Assessed Value
$182 453
Market Value
Annual Tax
$4 996
Taxable Value
Ownership
OwnerGRESHAM WILLIE MAE
Mailing Address414 SOUTH A ST PENSACOLA FL 32502
Property Details
Year Built2005
Living Area1 046 sq ft
Lot Size3 611 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$72 160
Just (Market) Value$182 453
Assessed Value$29 996
Exemptions-$34 992
Taxable Value$4 996