4009 N 8TH AVE

PENSACOLA, Florida 32503 · Escambia County · Parcel 052S306900000031

$63 957
Assessed Value
$117 182
Market Value
Annual Tax
$38 957
Taxable Value
Ownership
OwnerSPIVEY OLGA & SPIVEY KEISHA
Mailing Address4009 N 8TH AVE PENSACOLA FL 32503
Property Details
Year Built1966
Living Area1 136 sq ft
Lot Size31 908 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$22 000
Just (Market) Value$117 182
Assessed Value$63 957
Exemptions-$25 000
Taxable Value$38 957