3929 N S ST

PENSACOLA, Florida 32505 · Escambia County · Parcel 092S300901022002

$37 180
Assessed Value
$69 264
Market Value
Annual Tax
$12 180
Taxable Value
Ownership
OwnerPENTON DANA & BENNETT ANITA
Mailing Address3929 N S ST PENSACOLA FL 32505
Property Details
Year Built1954
Living Area1 070 sq ft
Lot Size8 089 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$6 876
Just (Market) Value$69 264
Assessed Value$37 180
Exemptions-$25 000
Taxable Value$12 180