3789 NOBLES ST

PENSACOLA, Florida 32514 · Escambia County · Parcel 071S292000005015

$174 766
Assessed Value
$198 517
Market Value
Annual Tax
$149 766
Taxable Value
Ownership
OwnerWHITE ROBERT ANTHONY
Mailing Address3789 NOBLES ST APT B PENSACOLA FL 32514
Property Details
Year Built1976
Living Area2 822 sq ft
Lot Size14 357 sq ft
Use Code008
Valuation Breakdown
Land Value$45 000
Just (Market) Value$198 517
Assessed Value$174 766
Exemptions-$25 000
Taxable Value$149 766