355 EMORY DR

PENSACOLA, Florida 32506 · Escambia County · Parcel 342S301141020003

$173 812
Assessed Value
$173 812
Market Value
Annual Tax
$173 812
Taxable Value
Ownership
OwnerHUDSON RACHEL
Mailing Address355 EMORY DR PENSACOLA FL 32506
Property Details
Year Built2024
Living Area1 179 sq ft
Lot Size8 790 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$20 000
Building Value$153 812
Just (Market) Value$173 812
Assessed Value$173 812
Taxable Value$173 812
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de marzo de 2024 $219 000 17