3313 E BRAINERD ST

PENSACOLA, Florida 32503 · Escambia County · Parcel 052S292960000007

$30 175
Assessed Value
$117 994
Market Value
Annual Tax
$5 175
Taxable Value
Ownership
OwnerLAVETT LINDA DIANNE
Mailing Address3313 E BRAINERD ST PENSACOLA FL 32503
Property Details
Year Built1987
Living Area974 sq ft
Lot Size780 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$20 000
Just (Market) Value$117 994
Assessed Value$30 175
Exemptions-$25 000
Taxable Value$5 175