3303 E BRAINERD ST

PENSACOLA, Florida 32503 · Escambia County · Parcel 052S292960000002

$40 963
Assessed Value
$111 618
Market Value
Annual Tax
$15 963
Taxable Value
Ownership
OwnerMITCHELL CARLOS V MITCHELL VIR
Mailing Address3303 E BRAINARD ST PENSACOLA FL 32503
Property Details
Year Built1984
Living Area946 sq ft
Lot Size963 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$20 000
Just (Market) Value$111 618
Assessed Value$40 963
Exemptions-$25 000
Taxable Value$15 963
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de noviembre de 2025 $5 000 11