3229 MARINERS DR

PENSACOLA, Florida 32526 · Escambia County · Parcel 082S311500008001

$135 127
Assessed Value
$233 622
Market Value
Annual Tax
$110 127
Taxable Value
Ownership
OwnerCORWIN WILLIAM E & PATRICIA H
Mailing Address3229 MARINERS DR PENSACOLA FL 32526
Property Details
Year Built1994
Living Area2 277 sq ft
Lot Size7 867 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$25 000
Just (Market) Value$233 622
Assessed Value$135 127
Exemptions-$50 722
Taxable Value$110 127