3218 WINDJAMMER CT

PENSACOLA, Florida 32526 · Escambia County · Parcel 372S311900210002

$128 533
Assessed Value
$217 003
Market Value
Annual Tax
$103 533
Taxable Value
Ownership
OwnerOVANDO FERNANDO M & KRISTI L
Mailing Address3218 WINDJAMMER CT PENSACOLA FL 32526
Property Details
Year Built2001
Living Area2 029 sq ft
Lot Size14 118 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$25 000
Just (Market) Value$217 003
Assessed Value$128 533
Exemptions-$50 722
Taxable Value$103 533