313 S E ST

PENSACOLA, Florida 32502 · Escambia County · Parcel 000S009078000048

$219 975
Assessed Value
$299 687
Market Value
Annual Tax
$189 975
Taxable Value
Ownership
OwnerMARTIN MARK G & MARTIN SUZANNE
Mailing Address313 S E ST PENSACOLA FL 32502
Property Details
Year Built2019
Living Area1 639 sq ft
Lot Size1 307 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$30 000
Just (Market) Value$299 687
Assessed Value$219 975
Exemptions-$50 722
Taxable Value$189 975