3035 FLINTLOCK DR

PENSACOLA, Florida 32526 · Escambia County · Parcel 261S314500047006

$68 348
Assessed Value
$128 683
Market Value
Annual Tax
$19 174
Taxable Value
Ownership
OwnerHAYDEN HERSHEL T
Mailing Address3035 FLINTLOCK DR PENSACOLA FL 32526
Property Details
Year Built2001
Living Area940 sq ft
Lot Size4 234 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$30 000
Just (Market) Value$128 683
Assessed Value$68 348
Exemptions-$43 348
Taxable Value$19 174