301 FRONT ST

CENTURY, Florida 32535 · Escambia County · Parcel 055N303401016001

$29 778
Assessed Value
$109 843
Market Value
Annual Tax
$4 778
Taxable Value
Ownership
OwnerGODWIN CARL E SR GODWIN SYLVIA
Mailing Address301 FRONT ST CENTURY FL 32535
Property Details
Year Built1900
Living Area2 157 sq ft
Lot Size17 424 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$3 000
Just (Market) Value$109 843
Assessed Value$29 778
Exemptions-$25 000
Taxable Value$4 778