245 HILL TOP RD

CENTURY, Florida 32535 · Escambia County · Parcel 055N302119000000

$60 468
Assessed Value
$60 468
Market Value
Annual Tax
$35 468
Taxable Value
Ownership
OwnerWIGGINS ROCHELLE WHITE LEONARD
Mailing AddressPO BOX 895 CENTURY FL 32535
Property Details
Year Built2000
Living Area1 467 sq ft
Lot Size91 912 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$8 925
Just (Market) Value$60 468
Assessed Value$60 468
Exemptions-$25 000
Taxable Value$35 468