2443 REDOUBT AVE

PERDIDO KEY, Florida 32507 · Escambia County · Parcel 332S313000120005

$127 811
Assessed Value
$198 713
Market Value
Annual Tax
$97 811
Taxable Value
Ownership
OwnerCROOK JOHNATHAN E CROOK KIMBER
Mailing Address2443 REDOUBT AVE PENSACOLA FL 32507
Property Details
Year Built1999
Living Area1 605 sq ft
Lot Size7 170 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$30 000
Just (Market) Value$198 713
Assessed Value$127 811
Exemptions-$50 722
Taxable Value$97 811