2380 MERLE CIR

PENSACOLA, Florida 32526 · Escambia County · Parcel 421S303500000026

$90 892
Assessed Value
$166 228
Market Value
Annual Tax
$55 892
Taxable Value
Ownership
OwnerGROSS WILLA
Mailing Address2380 MERLE CIR PENSACOLA FL 32526
Property Details
Year Built1972
Living Area1 578 sq ft
Lot Size10 999 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$35 000
Just (Market) Value$166 228
Assessed Value$90 892
Exemptions-$80 892
Taxable Value$55 892