216 TREE SWALLOW DR

PENSACOLA, Florida 32503 · Escambia County · Parcel 291S303200050003

$232 514
Assessed Value
$418 679
Market Value
Annual Tax
$197 514
Taxable Value
Ownership
OwnerBECKER JANET M LIFE EST ECKARD
Mailing Address216 TREE SWALLOW DR PENSACOLA FL 32503
Property Details
Year Built2008
Living Area3 314 sq ft
Lot Size8 799 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$35 000
Just (Market) Value$418 679
Assessed Value$232 514
Exemptions-$50 722
Taxable Value$197 514