216 PAYNE RD

PERDIDO KEY, Florida 32507 · Escambia County · Parcel 502S306090386018

$68 957
Assessed Value
$149 306
Market Value
Annual Tax
$43 957
Taxable Value
Ownership
OwnerHOLCOMB MICHELLE L DUERR WOLFG
Mailing Address216 PAYNE RD PENSACOLA FL 32507
Property Details
Year Built1944
Living Area1 254 sq ft
Lot Size6 460 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$38 000
Just (Market) Value$149 306
Assessed Value$68 957
Exemptions-$25 000
Taxable Value$43 957