2153 YARDLEY DR

PENSACOLA, Florida 32526 · Escambia County · Parcel 441S302005015002

$107 775
Assessed Value
$195 139
Market Value
Annual Tax
$77 775
Taxable Value
Ownership
OwnerROHRER DAVID M ROHRER LAURA A
Mailing Address2153 YARDLEY DR PENSACOLA FL 32526
Property Details
Year Built1981
Living Area1 901 sq ft
Lot Size13 072 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$30 000
Just (Market) Value$195 139
Assessed Value$107 775
Exemptions-$50 722
Taxable Value$77 775