210 HART DR

PENSACOLA, Florida 32503 · Escambia County · Parcel 042S302051002001

$36 478
Assessed Value
$77 803
Market Value
Annual Tax
$11 478
Taxable Value
Ownership
OwnerSTROUD JOHNNIE MAE
Mailing Address210 HART DR PENSACOLA FL 32503
Property Details
Year Built1955
Living Area964 sq ft
Lot Size8 647 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$20 000
Just (Market) Value$77 803
Assessed Value$36 478
Exemptions-$25 000
Taxable Value$11 478