206 LORETTA ST

PENSACOLA, Florida 32505 · Escambia County · Parcel 092S301400030001

$29 398
Assessed Value
$57 164
Market Value
Annual Tax
$4 398
Taxable Value
Ownership
OwnerAUSBORN LAURA RENAH HOBBS LET
Mailing Address206 W LORETTA ST PENSACOLA FL 32505
Property Details
Year Built1955
Living Area941 sq ft
Lot Size6 177 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$2 625
Just (Market) Value$57 164
Assessed Value$29 398
Exemptions-$25 000
Taxable Value$4 398