2015 BLAKELY AVE

PERDIDO KEY, Florida 32507 · Escambia County · Parcel 352S311000013037

$37 359
Assessed Value
$86 368
Market Value
Annual Tax
$12 359
Taxable Value
Ownership
OwnerBUCHINGER LAURA ANNE
Mailing Address2015 BLAKELY AVE PENSACOLA FL 32507
Property Details
Year Built1929
Living Area626 sq ft
Lot Size13 682 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$30 000
Just (Market) Value$86 368
Assessed Value$37 359
Exemptions-$25 000
Taxable Value$12 359