200 MAPLE ST

PENSACOLA, Florida 32506 · Escambia County · Parcel 342S301261001002

$48 958
Assessed Value
$99 407
Market Value
Annual Tax
$23 958
Taxable Value
Ownership
OwnerDRUCKENMILLER LORIA J LIFE EST
Mailing Address200 MAPLE ST PENSACOLA FL 32506
Property Details
Year Built1951
Living Area1 085 sq ft
Lot Size11 330 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$20 000
Just (Market) Value$99 407
Assessed Value$48 958
Exemptions-$25 000
Taxable Value$23 958