1836 SUNSET MAPLE RD

CANTONMENT, Florida 32533 · Escambia County · Parcel 352N313302016002

$332 680
Assessed Value
$332 680
Market Value
Annual Tax
$332 680
Taxable Value
Ownership
OwnerNICHOLSON RICHARD L II & NICHO
Mailing Address1836 SUNSET MAPLE RD CANTONMENT FL 32533
Property Details
Year Built2024
Living Area2 236 sq ft
Lot Size9 583 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$40 000
Building Value$292 680
Just (Market) Value$332 680
Assessed Value$332 680
Taxable Value$332 680
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de abril de 2025 $333 400 01