1824 E BRAINERD ST

PENSACOLA, Florida 32503 · Escambia County · Parcel 000S009025111164

$44 898
Assessed Value
$266 160
Market Value
Annual Tax
$19 898
Taxable Value
Ownership
OwnerJAMESON TERRI GAYE
Mailing Address1824 E BRAINARD ST PENSACOLA FL 32503
Property Details
Year Built1913
Living Area1 122 sq ft
Lot Size8 002 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$167 200
Just (Market) Value$266 160
Assessed Value$44 898
Exemptions-$64 796
Taxable Value$19 898