16 MAPLE ST

CENTURY, Florida 32535 · Escambia County · Parcel 055N303210001022

$44 929
Assessed Value
$103 597
Market Value
Annual Tax
$19 929
Taxable Value
Ownership
OwnerSCOTT DYNETTE
Mailing Address16 MAPLE ST CENTURY FL 32535
Property Details
Year Built1922
Living Area1 583 sq ft
Lot Size38 768 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$5 540
Just (Market) Value$103 597
Assessed Value$44 929
Exemptions-$25 000
Taxable Value$19 929