1517 CROQUET DR

CANTONMENT, Florida 32533 · Escambia County · Parcel 011S311100000016

$72 411
Assessed Value
$134 048
Market Value
Annual Tax
$47 411
Taxable Value
Ownership
OwnerBALLWEY MICHAEL G
Mailing Address1517 CROQUET DR CANTONMENT FL 32533
Property Details
Year Built1975
Living Area1 272 sq ft
Lot Size9 627 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$25 000
Just (Market) Value$134 048
Assessed Value$72 411
Exemptions-$47 411
Taxable Value$47 411