1509 ORA DR

PENSACOLA, Florida 32506 · Escambia County · Parcel 292S312000002001

$379 557
Assessed Value
$379 557
Market Value
Annual Tax
$354 557
Taxable Value
Ownership
OwnerBRAGAN MELATINE K BRAGAN JAMES
Mailing Address1509 ORA DR PENSACOLA FL 32506
Property Details
Year Built2024
Living Area2 702 sq ft
Lot Size21 780 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$11 500
Building Value$368 057
Just (Market) Value$379 557
Assessed Value$379 557
Exemptions-$50 722
Taxable Value$354 557
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de noviembre de 2024 $412 500 01