1449 STEFANI CIR

CANTONMENT, Florida 32533 · Escambia County · Parcel 011S311200000008

$130 937
Assessed Value
$251 327
Market Value
Annual Tax
$105 937
Taxable Value
Ownership
OwnerHOWARD RICHARD J & KATHERINE T
Mailing Address1449 STEFANI CIR CANTONMENT FL 32533
Property Details
Year Built1992
Living Area2 058 sq ft
Lot Size11 326 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$25 000
Just (Market) Value$251 327
Assessed Value$130 937
Exemptions-$50 722
Taxable Value$105 937