14 BOLAND PL

PENSACOLA, Florida 32505 · Escambia County · Parcel 000S009065007002

$35 240
Assessed Value
$95 293
Market Value
Annual Tax
$10 240
Taxable Value
Ownership
OwnerHALE MAGGIE B
Mailing Address14 BOLAND PL PENSACOLA FL 32505
Property Details
Year Built1947
Living Area1 024 sq ft
Lot Size5 563 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$6 000
Just (Market) Value$95 293
Assessed Value$35 240
Exemptions-$25 000
Taxable Value$10 240