13 CLYDE ST

PENSACOLA, Florida 32503 · Escambia County · Parcel 271S301200000045

$29 839
Assessed Value
$73 191
Market Value
Annual Tax
$4 839
Taxable Value
Ownership
OwnerNELSON DANIEL J
Mailing Address13 CLYDE ST PENSACOLA FL 32503
Property Details
Year Built1959
Living Area848 sq ft
Lot Size10 019 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$8 050
Just (Market) Value$73 191
Assessed Value$29 839
Exemptions-$25 000
Taxable Value$4 839