1281 WETHERBY RD

PENSACOLA, Florida 32534 · Escambia County · Parcel 101S301000000040

$126 764
Assessed Value
$251 130
Market Value
Annual Tax
$91 764
Taxable Value
Ownership
OwnerMCMILLIAN YELONDA E
Mailing Address1281 WETHERBY RD PENSACOLA FL 32534
Property Details
Year Built2008
Living Area2 211 sq ft
Lot Size5 750 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$35 000
Just (Market) Value$251 130
Assessed Value$126 764
Exemptions-$50 722
Taxable Value$91 764