1260 SOFT POINT DR

CANTONMENT, Florida 32533 · Escambia County · Parcel 061N301000390001

$175 464
Assessed Value
$235 182
Market Value
Annual Tax
$150 464
Taxable Value
Ownership
OwnerPALMER BRIAN M
Mailing Address1260 SOFT POINT DR CANTONMENT FL 32533
Property Details
Year Built2017
Living Area1 860 sq ft
Lot Size38 764 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$25 000
Just (Market) Value$235 182
Assessed Value$175 464
Exemptions-$50 722
Taxable Value$150 464