113 BEECH ST

PENSACOLA, Florida 32506 · Escambia County · Parcel 342S301263000051

$40 243
Assessed Value
$82 339
Market Value
Annual Tax
$15 243
Taxable Value
Ownership
OwnerPOWELL JOSEPH W & SHERI LYN
Mailing Address113 BEECH ST PENSACOLA FL 32506
Property Details
Year Built1951
Living Area1 065 sq ft
Lot Size11 225 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$20 000
Just (Market) Value$82 339
Assessed Value$40 243
Exemptions-$25 000
Taxable Value$15 243
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de septiembre de 2025 $100 11