1122 VERNON ST

PENSACOLA, Florida 32504 · Escambia County · Parcel 301S307901071007

$43 928
Assessed Value
$75 053
Market Value
Annual Tax
$18 928
Taxable Value
Ownership
OwnerGENTRY SUZANNE R
Mailing Address1122 VERNON ST PENSACOLA FL 32504
Property Details
Year Built1957
Living Area1 101 sq ft
Lot Size14 810 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$23 460
Just (Market) Value$75 053
Assessed Value$43 928
Exemptions-$25 000
Taxable Value$18 928