1100 BRONSON RD

PENSACOLA, Florida 32506 · Escambia County · Parcel 022S326000100003

$25 639
Assessed Value
$44 308
Market Value
Annual Tax
$639
Taxable Value
Ownership
OwnerBOUSQUET RICHARD E & CAROLE S
Mailing Address1100 BRONSON RD PENSACOLA FL 32506
Property Details
Year Built1984
Living Area1 951 sq ft
Lot Size41 818 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$19 200
Just (Market) Value$44 308
Assessed Value$25 639
Exemptions-$25 000
Taxable Value$639