1024 W GREGORY ST

PENSACOLA, Florida 32502 · Escambia County · Parcel 000S009080016020

$81 923
Assessed Value
$143 794
Market Value
Annual Tax
$56 923
Taxable Value
Ownership
OwnerBREHANY SCOTT
Mailing Address1024 W GREGORY ST PENSACOLA FL 32502
Property Details
Year Built1948
Living Area1 862 sq ft
Lot Size4 469 sq ft
Use Code008
Valuation Breakdown
Land Value$35 752
Just (Market) Value$143 794
Assessed Value$81 923
Exemptions-$25 000
Taxable Value$56 923
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de abril de 2025 $100 11