1007 E HATTON ST

PENSACOLA, Florida 32503 · Escambia County · Parcel 000S009025003310

$49 441
Assessed Value
$200 124
Market Value
Annual Tax
$24 441
Taxable Value
Ownership
OwnerWRIGHT RONALD J & ETTER M
Mailing Address1007 E HATTON ST PENSACOLA FL 32503
Property Details
Year Built1938
Living Area1 138 sq ft
Lot Size10 999 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$110 000
Just (Market) Value$200 124
Assessed Value$49 441
Exemptions-$25 000
Taxable Value$24 441