1005 N E ST

PENSACOLA, Florida 32501 · Escambia County · Parcel 000S009060018048

$48 057
Assessed Value
$74 217
Market Value
Annual Tax
$23 057
Taxable Value
Ownership
OwnerRICHARDSON JAMILA JONES SAUNDR
Mailing Address1005 N E ST PENSACOLA FL 32501
Property Details
Year Built1964
Living Area848 sq ft
Lot Size5 062 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$10 126
Just (Market) Value$74 217
Assessed Value$48 057
Exemptions-$25 000
Taxable Value$23 057