1000 N E ST

PENSACOLA, Florida 32501 · Escambia County · Parcel 000S009060010033

$32 153
Assessed Value
$84 903
Market Value
Annual Tax
$7 153
Taxable Value
Ownership
OwnerBASCOM FLORNETTA A
Mailing Address1000 NORTH E ST PENSACOLA FL 32501
Property Details
Year Built1928
Living Area1 006 sq ft
Lot Size3 812 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$7 626
Just (Market) Value$84 903
Assessed Value$32 153
Exemptions-$25 000
Taxable Value$7 153