100 HANCOCK LN

PENSACOLA, Florida 32503 · Escambia County · Parcel 281S303401000013

$31 145
Assessed Value
$46 161
Market Value
Annual Tax
$6 145
Taxable Value
Ownership
OwnerMCMILLIAN WILLIE JAMES
Mailing Address100 HANCOCK RD PENSACOLA FL 32503
Property Details
Year Built1960
Living Area1 587 sq ft
Lot Size11 326 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$25 000
Just (Market) Value$46 161
Assessed Value$31 145
Exemptions-$25 000
Taxable Value$6 145