1 RUFFIN CIR

PENSACOLA, Florida 32503 · Escambia County · Parcel 042S302007000048

$47 807
Assessed Value
$93 532
Market Value
Annual Tax
$22 807
Taxable Value
Ownership
OwnerTOWNSEND LEON EARL
Mailing Address1 RUFFIN CIR PENSACOLA FL 32503
Property Details
Year Built1956
Living Area972 sq ft
Lot Size8 560 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$20 000
Just (Market) Value$93 532
Assessed Value$47 807
Exemptions-$70 614
Taxable Value$22 807